Akciový tovar
Blue Ice

Akcia RAW rybí olej fermentovaný z tresčej pečene - Natural 180 ml

Akcia RAW rybí olej fermentovaný z tresčej pečene - Natural 180 ml
Akcia RAW rybí olej fermentovaný z tresčej pečene - Natural 180 ml
Výrobca: Green Pasture
Kód produktu: FCLO natural
Dostupnosť: Skladom
Cena: 35,00 €
Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt

Green Pasture Blue Ice je fermentovaný olej z tresčej pečene vyrobený starobylou metódou fermentácie z divo žijúcich treskovitých rýb (Alijašská treska-Gadus chalcogrammus-Alaska pollock) lovených v arktickej oblasti. Rybí olej nepodstupuje rafináciu, tepelnú úpravu alebo filtráciu. Vďaka tomu obsahuje okrem omega 3 mastných kyselín aj pôvodné vitamíny A a D a ďalšie prírodné chinóny a rôzne metabolity týchto vitamínov a enzýmov, ktoré vznikajú počas fermentácie. Keďže sa jedná o prírodný produkt obsah živín, vitamínov a enzýmov sa u každej šarže rybieho oleja líši. Obsah živín závisí predovšetkým od sezóny, v ktorej boli ryby lovené a od ich potravy v danom období.

Klasický alebo fermentovaný rybí olej?

Ľudia konzumujú rybí olej už tisíce rokov keďže poznajú jeho pozitívne účinky na zdravie človeka. V súčasnosti vieme, že tresčia pečeň je bohatá na zdraviu prospešné tuky ako omega 3 mastné kyseliny a vitamíny A a D a ďalšie látky. Aby sa tuk mohol konzumovať musí sa od pečene oddeliť. V dávnej minulosti sa získaval tuk z pečene pôsobením fermentácie. V roku 1853 objavil farmaceut Peter Möllers nový časovo efektívnejší spôsob získania oleja pôsobením tepla. Tak ako dusená kapusta aj kvasená kapusta sú inak spracované ale obidve sú pre človeka prospešné, rovnako aj klasický a fermentovaný rybí olej majú svoje zdraviu prospešné účinky. Výhodou fermentovaného oleja je zachovanie si aj niektorých na teplo citlivých živín ako sú napríklad vitamíny. Nevýhodou je výraznejšia chuť za rybím olejom a vyššia cena v dôsledku dlhého času potrebného na jeho výrobu - fermentáciu.

Charakteristika

Výživový doplnok s obsahom omega 3 a vitamínov A a D a ďalších živín. Množstvo: 180 ml, 90 denných dávok.

Zloženie

Tepelne nespracovaný (RAW) fermentovaný olej z tresčej pečene. Doporučuje sa k doplneniu stravy o nenasýtené mastné kyseliny omega 3 a vitamíny A a D a ďalšie živiny.

Informácia o alergénoch

Obsahuje ryby, môže obsahovať ďalšie morské alergény napr. kôrovce.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka pre dospelých a deti od troch rokov je 2 ml. Olej nepodávajte z priloženej striekačky priamo do úst aby nedošlo ku náhodnému vdýchnutiu oleja.

Skladovanie

Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení uchovávajte na tmavom chladnom mieste (v chladničke). Po otvorení spotrebujte obsah balenia do troch mesiacov. Výživový doplnok uskladňujte mimo dosahu malých detí.

Upozornenia

Neprekračujte odporúčaná dennú dávku. Užívanie počas tehotenstva alebo dojčenia alebo pri súčasnom užívaní s liekmi na predpis konzultujte s lekárom. Výživový doplnok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Hustý obsah alebo zákal, ktorý môže vzniknúť v chlade, nemá vplyv na kvalitu výrobku.

Green Pasture fermentovaný olej z treščej pečene - neochutený

Omega 3 © 2024