Akciový tovar
Blue Ice

Mollers Omega 3 Citrón 250 ml

Mollers Omega 3 Citrón 250 ml
Výrobca: Möller's
Kód produktu: Lemon 250ml
Dostupnosť: Out Of Stock
Cena: 10,50 €
Množstvo:     -   Obľúbený produkt
Porovnať produkt

Nórsky rybí tuk Möller's 250ml s prírodnou citrónovou príchuťou je rybí tuk vyrobený priamo v Nórsku. Möller's rybí tuk je vyrobený z tresčej pečene najvyššej kvality s vysokým obsahom omega 3 mastných kyselín a doplnený a vitamíny A, D a E.

Pravý nórsky rybí tuk so 160 ročnou tradíciou

Už od roku 1854 je nórsky rybí tuk Möller's najvýznamnejším a najpopulárnejším tukom z tresčej pečene v regióne severských krajín. Möller's tuk z tresčej pečene je získaný z divo žijúcich nórskych arktických tresiek lovených v oblastiach Lofoten a Vesterålen na severe Nórska. Pre zachovanie najvyššej kvality aj po expedícii sa rybí tuk Möller's plní do tradičných sklenených fliaš.

Unikátna kombinácia živín

Möller's tuk z tresčej pečene je unikátnou kombináciou prírodných omega-3 esenciálnych mastných kyselín z rýb a vitamínov D, A a E. Tieto živiny, ktoré sú dôležité pre optimálny vývoj a udržanie zdravia človeka. Vďaka ich prínosu pre zdravie, nórske zdravotné úrady odporúčajú denný príjem rybieho tuku pre každého a pre deti už od 4-tého týždňa veku.

Omega-3 pomáha udržať si zdravie

Möller's rybí tuk je bohatým prírodným zdrojom omega-3 esenciálnych mastných kyselín. Vďaka nemu získate v prirodzenej nekoncentrovanej ľahko vstrebateľnej triglyceridovej forme 1,2 g omega-3 v dennej odporúčanej dávke, čo je viac než ponúka väčšina omega 3 produktov na trhu. Omega 3 esenciálne mastné kyseliny majú vedecky potvrdený pozitívny vplyv na srdce, krvný obeh a mozog.

DHA pre optimálny vývoj

Möller's tuk z tresčej pečene je prirodzene bohatý na dôležitú omega-3 mastnú kyselinu DHA. Je preukázané, že DHA je dôležitá pre optimálny vývoj a funkciu mozgu, zraku a nervového systému.

Vitamín D, A a E

Pečeň arktických tresiek má obzvlášť vysokú koncentráciu vitamínu D. Vitamín D stimuluje vstrebávanie vápnika v tele, čo napomáha stavbe silných kostí. Vitamín A hrá kľúčovú úlohu v procese videnia a je zodpovedný za správnu funkciu imunitného systému. Vitamín E pôsobí ako antioxidant.

Nutričné hodnoty v 5 ml (% Odporúčaná denná dávka ODD)

Omega-3 1.2 g
- z toho kyselina eikosapentaenová (EPA), 0.4 g
- z toho kyselina dokosahexaenová (DHA), 0.6 g
Vitamín E 3 mg (25% ODD)
Vitamín A 250 μg (31% ODD)
Vitamín D 10 μg (200% ODD)

Zloženie

Rybí olej z tresčej pečene, prírodné arómy, DL-alfa-tokoferyl-acetát (vitamín E), antioxidant (extrakt s vysokým obsahom tokoferolov), retinyl palmitate (vitamín A), cholecalciferol (Vitaním D). Balené v ochrannej atmosfére.

Odporúčané dávkovanie

Odporúčaná denná dávka pre dospelých a deti od troch rokov je 5 ml (plná čajová lyžička). Použitie oleja z tresčej pečene je pri dodržaní odporúčaní výrobcu bezpečné počas tehotenstva a dojčenia. Odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť. Súčasné užívanie rybieho oleja a preparátov obsahujúcich vitamíny A a D u tehotných žien a detí musí byť konzultované s lekárom. Výživový doplnok nie je náhradou pestrej stravy.

Skladovanie

Neotvorenú fľašku uchovávajte v suchu pri teplote 5-25°C. Nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu. Po otvorení uchovávajte v tme v chladničke pri teplote 2-8°C a spotrebujte do troch mesiacov od otvorenia fľaše. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

Omega 3 © 2024